Przegląd regałów jest zawsze wykonywany przez eksperta. Inspektor dokonuje dokładnych oględzin każdego elementu konstrukcyjnego regałów w magazynie. Jeżeli zauważy braki lub zniszczenia, odpowiednio je klasyfikuje, a następnie oznacza i odnotowuje ich obecność w pisemnym raporcie.
Zgodnie z normą PN-EN 15635 istnieje trójstopniowa klasyfikacja usterek, która wymaga nadzoru lub działań serwisowych:
-
- alarm zielony – są to zniszczenia, które wymagają nadzoru, ale ich elementy mogą być dalej użytkowane. Zniszczenia tego typu muszą być oznakowane i zbadane podczas kolejnego przeglądu regałów,
- alarm żółty – oznacza niebezpieczne uszkodzenie, które wymaga naprawy najszybciej, jak to możliwe. Należy podjąć działania, do których należy usunięcie uszkodzenia w ciągu 4 tygodni. W tym czasie element może być użytkowany, jednakże jego obciążenie musi zostać zmniejszone o 50%,
- alarm czerwony – to bardzo poważne zniszczenie, które wymaga natychmiastowego działania. Tego typu zniszczenie wymaga wyłączenia strefy regału z dalszego użytkowania.
Pamiętaj, że tylko regularnie przeprowadzanie przeglądy regałów, a także stosowanie się do ich zaleceń, pozwoli Ci utrzymać regały w doskonałej kondycji. Regały magazynowe, które są uszkodzone stwarzają również niebezpieczeństwo dla Twoich pracowników. Nie pozwól, żeby doszło do takiej sytuacji, wykonuj regularnie przeglądy regałów.